Главная
Чудеса света
Корпоратив
Авиабилеты
Райская свадьба
Морские круизы
Интересное
 

Главная / Полезные статьи / Чому важливо слідкувати за станом сажевого фільтру в автомобілях з дизельним двигуном

Чому важливо слідкувати за станом сажевого фільтру в автомобілях з дизельним двигуном

Будь-який транспортний засіб потребує регулярного технічного обслуговування. Це робиться з метою забезпечення оптимальної продуктивності, збереження працездатності та безпеки користування. Сажевий фільтр — невелика деталь в авто, але від її функціональності залежать експлуатаційні характеристики. Цей компонент вихлопної системи необхідно очищувати, щоб знизити рівень канцерогенності газів, що відводяться, та споживання палива.


сажевий фільтр

Промивка сажевого фільтру у Львові виконується у центрі автотурботи в найкоротші терміни за фіксованою ціною. Маніпуляція вкрай важлива для автівок, які здебільшого пересуваються містом. Двигун не працює довготривалий час на високих обертах, це викликає відкладення сажі у фільтрі. Як результат, зменшується потік вихлопних газів та знижується продуктивність роботи транспортного засобу. Щоб дізнатися, чи забитий сажевий фільтр, потрібна діагностика на спеціалізованому обладнанні.

Ознаки та умови, що вказують на наявність забруднень

Перш за все необхідність промивки або регенерації виникає тоді, коли спостерігається підвищення витрат палива. Якщо для цього немає інших підстав, то варто звернутися на СТО, щоб визначити причину цієї проблеми. Зниження продуктивності — це теж показник, вартий  уваги. Накопичення сажі у фільтрі призводить до погіршення динамічних характеристик автомобіля. Він повільніше реагує на натискання педалі газу. Одночасно змінюється колір вихлопних газів, вони виглядають як дим. 

Сучасні транспортні засоби оснащені системами моніторингу, тому на приладовій панелі може з’явитися позначка, яка попереджає про наявність проблем. Загоряння індикатора DPF свідчить про необхідність регенерації або промивки сажевого фільтра. Власник авто має слідкувати за пробігом. Проходження відстані понад 40 тис. км для легкових авто, та 200 тис.км для вантажних свідчить про те, що настав час промивати або регенерувати сажевий фільтр. У випадках, коли це не матиме сенсу, спеціаліст рекомендує провести заміну на новий. 

Результативність процедури відчувається одразу:

  • поліпшуються динамічні характеристики;
  • зменшуються витрати пального;
  • спостерігається нормальна робота двигуна;
  • знижуються викиди шкідливих речовин, що зменшує негативний вплив на природне середовище. 

Справне виконання функції сажевого фільтра — ключовий аспект в забезпеченні безпроблемної експлуатації транспортного засобу.  


сажевий фільтр

Промивка чи регенерація: в чому різниця 

На станціях технічного обслуговування застосовують обидві методи для очищення сажового фільтра з метою відновлення його функції. Відрізняються вони способом видалення сажі. Яку саме методику обрати, визначає спеціаліст.

  1. Промивка сажевого фільтра відбувається за умови демонтажу деталі та його очищення з використанням спеціальних розчинів та хімічних речовин. Під час цього процесу сажа розкладається, а потім змивається водою або іншою рідиною. Сучасне обладнання, встановлене на TurboSTO у Львові, дозволяє виконати маніпуляцію досить якісно.
  2. Регенерація сажевого фільтра — це примусова дія, при якій сажа, що зібралась всередині, спалюється при високих температурах. Метод нагадує процес, що відбувається під час руху на дорозі, коли двигун розвиває швидкість та набирає оберти. На станції технічного обслуговування реакцію активізують за допомогою сучасного обладнання — стенда європейського виробництва.

Основна відмінність між цими методами полягає у способі видалення накопиченої сажі. При промивці хімічні речовини розчиняють та вимивають її. Регенерація відбувається шляхом випалювання відкладень під дією високих температур.